kumru sohbet

Ansızın Gelen Aşk

Tanışırsın bir anda ansızın hayatında biriyle. onun ile sohbet eder, konuşmaya başlar ve zaman geçtikçe ona alışırsın. Zaman ilerledikçe bir de bakmışsın işin boyutu değişmeye başlıyor. Neden mi çünkü alışıyorsun ona gözlerine,sesine,şefkatine,sevgisine ve sevmeye başlıyorsun zamanla, onsuz yapamıyorsun artık işte bu noktada Aşk giriyor usulca devreye sinsice. Onun olmadığını düşünmeyi bile istemiyorsun çünkü artık çok seviyorsun. O olmazsa yapamam dersin kocaman bir boşluk oluşur içinde…

Adı aşk işte bu amansız eziyetin,sevginin kendini ona feda edercesine sevmenin. Seversin çok seversin çünkü aşk böyle bir şeydir. Seviyor işte insan Ölürcesine, Delirmişcesine. Dur diyemiyor kendine, kalbine, gönlüne. Adı Aşk denen bu eziyet her şey yolunda gidince güzel günlerle devam edip Mutlu eder insanı fakat kötü gidince darmadağın hayatı yaşanmaz eder insanı.

Sen ona her şeyini feda edersin, O üzülmesin diye elinden gelenin en iyisini vermeye çalışırsın ama ceviz kabuğunu doldurmayacak bahanelerle biter gider. Her aşkın sonu bu şekilde mi olmalı. Nerede hata yapıyoruz.Hata bizde mi yoksa çok mu sevmekten değer vermekten mi kaybediyoruz. Neden genel olarak her bir Aşkın sonunda sonunda hüzün,ayrılık üzüntü yaşıyoruz veya isyana bağlıyoruz kendimizi. Hani derler ya “her şeyin fazlası zarar” gerçekten de öyle. Aşk konusunu da bu söze istinaden ele alacak olursak eğer Aşkında fazlası zarar işte. Fazla bağlanmak , fazla sevmek her şeyi kötüye götürebiliyor. Onun içinde severken de söylemesi kulağa kolay gelse de sevgide oran-orantı şart. Fazla sevmek derken fazlaca bağlanmak sonu ayrılık olduğu için insanda çok büyük üzüntülere yol açmakta. Buna istinaden bu gibi durumlara çok aşırı maruz kalmamak için sevmede o oranı dengede tutmak çok önemli. Aşkta üzüntü, ayrılık var diye sevmemek mi gerek. Tabi ki de hayır.
Aşk’ta hayatta insanın yaşaması gereken çok güzel bir duygudur bir tanesi. fakat Her ne kadar bir mutluluğun ardından bir hüzün gelse de. Onun için severken aşka adım atarken bu riski de göze almak gerek. Bu arada güzel bir konuya değinmek gerekirse şair olmak için aşık olmak yeterli. Çünkü insana 40 yıllık şairmiş gibi satırlara döktürüyor içindekilerini. Kısaca aşk ; Emek, Hüzün, Mutluluk , Ayrılık , Sevgi demek. Çok sevmemek ayarında her şeyi dengede tutmak demek.

Kumru.net ailesi olarak aşk konusunda bir sonraki yazımızı takipte kalın. Muhabbetle.

Yazar hakkında: aLuCaRD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir